Bazénové filtry

Slouží k odstraňování hrubých nečistot z bazénové vody.

Pro odstraňování nečistot se používají dvě možnosti filtrování a to pomocí kartušových, nebo pískových filtrací.

Kartušové filtrace

Voda prochází přes kartušovou filtrační vložku (vrstvený filtrační papír) , ve které se zachycují nečistoty a čistá voda jde zpět do bazénu. Filtrace se skládají z vyměnitelných kartušových vložek a čerpadla.

Doporučuje se minimálně jednou týdně vyjmout filtrační vložku a opláchnout ji proudem vody od zachycených nečistot - dle provozu bazénu opakovat několikrát týdně dle potřeb.Kartušové filtrace jsou vhodné pro malé bazény.Pískové filtrace

Kartušová filtrace INTEX - 1,25m3/hod

Kartušová filtrace pro nadzemní bazény o výkonu 1250l/hod.

799,- Kč s DPH

Kartušová filtrace INTEX - 2m3/hod

Kartušová filtrace pro nadzemní bazény o výkonu 2006l/hod.

890,- Kč s DPH

Pískové filtrace

K čištění bazénu využívají přírodních principů. Voda prochází přes filtrační médium (písek, filtrační sklo, ...) do kterého se zachytávají mechanické nečistoty.

Filtrační jednotkou by měl projít celý objem vody bazénu za 6-8 hod. U více využívaných bazénů a při vysokých teplotách se doporučuje zvýšit výkon filtrační jednotky, tak aby objem vody v bazénu prošel filtrací za 3-4 hod.

Filtrační jednotka se skládá z pískového filtru s manometrem, čerpadla s filtrem hrubých nečistot a ovládacího ventilu. Písková filtrace je nejčastěji osazena ovládacím ventilem (běžně 4 až 6-ti cestný), který se při vypnutém čerpadle přepíná podle potřeby na filtraci, zpětné praní, vypláchnutí filtru, vypuštění do kanalizace, uzavření či cirkulaci.

Údržba: jednou týdně proprat filtrační médium (dle zatížení bazénu), výměna filtračního média stačí jednou za 2 až 3 roky (dle použitého média).

Pískové filtrace mají velkou účinnost a umožňují napojení dalšího příslušenství jako jsou např. solární ohřevy nebo bazénové vysavače.

Písková filtrace Bestway 58515 STANDARD

Písková filtrace Bestway - komplet s 6 - ti cestným ventilem o výkonu 2 m3 / h. Tato filtrace je…

2 399,- Kč s DPH

Písková filtrace Bestway 58495 RAPID

Písková filtrace Bestway - komplet s 6 - ti cestným ventilem a předfiltrem. Písková filtrace o…

3 399,- Kč s DPH

Filtrační média

Jedná se o náplně dávající se do filtračních jednotek (písek, kartuš. vložka, ...). Všechna filtrační média je zapotřebí minimálně 1x týdně proprat dle zatížení bazénu (vysoké teploty, více osob v bazénu, ...) vícekrát.

Kartušová vložka - jedná se o složený filtrační papír do tvaru válce. Kartušové vložky se vkládají do kartušových filtrací. Jelikož je mnoho výkonových řad kartušových filtrací tak se pro různé výkony filtrací využívají jiné typy kartušových vložek.

Filtrační písek - nejpoužívanější filtrační médium díky své univerzálnosti a také pořizovací ceně. Nejpoužívanější hrubost písku 0,6 -1,2mm. Do výstupků na zrncích písku se zachytávají nečistoty z bazénové vody. Nutná výměna po 1-2 letech.

Filtrační sklo - alternativní filtrační médium s vyšší pořizovací cenou vůči písku. Sklo má lepší filtrační účinek vůči písku, protože se sklu neomýlají hrany vodou tak jako písku z toho tedy vyplívá i delší životnost a výměna filtračního skla až po 5 letech. Hrubost skla od 0,5 do 3mm

Zeolit - Zeolity jsou krystalické hydratované alumosilikáty alkalických kovů a kovů alkalických zemin. Jejich jedinečnost spočívá v tom, že prostorové uspořádání atomů vytváří kanálky a dutiny konstantních rozměrů. V těchto kanálcích se mohou zachytávat látky tuhého, kapalného a plynného skupenství. Díky tomu poskytují lepší filtrační vlastnosti než klasický křemenný filtrační písek. Hrubost zeolitu se pohybuje okolo 1,0–2,5mm.

Zelbrite - Aktivní složkou filtračního média zelbrite je Clinoptilolite jehož vlastností je, že má strukturu s mnoha póry. Povrchová area Clinoptilolitu je velmi rozsáhlá a to 20 až 30 m2 / 1 gram. Další úžasnou vlastností Clinoptilolitu je to, že je chemicky aktivní. Uvnitř své struktury obsahuje ionty vápníku, magnézia a sodíku které je schopen vyměnit za polutanty jako je amoniak, který je velmi často přítomen ve vodě. Tento proces se nazývá iontová výměna a je důležitou vlastností Zeibritu, kromě jeho schopnosti velmi účinně zachycovat mechanické nečistoty.

Filtrační písek 25kg

Písek do bazénové filtrace o hrubosti 0,6 - 1,2mm.

229,- Kč s DPH

FIBALON Pool 350g

FIBALON je vysoce účinné filtrační medium, které se skládá z polymerových vláken (zejména…

975,- Kč s DPH